Opłaty notarialne

Opłaty w kancelarii notarialnej obejmują :

 

KALKULATOR: http://info.rp.pl/narzedzia/calc_nieruchomosci.jsp

  • Podatek od czynności cywilno – prawnych w wysokości 2% od ceny transakcji nieruchomości
  • Taksa notarialna + podatek VAT
  • Opłata sądowa

Sprzedający przed aktem notarialnym powinien szczegółowo sprawdzić w Urzędzie Skarbowym lub u doradcy podatkowego jakie podatki będzie musiał odprowadzić z tytułu sprzedaży nieruchomości. Dotyczy to podatku dochodowego, podatku VAT, podatku od darowizn i spadków. W gminie należy zasięgnąć informacji czy ze sprzedaży nieruchomości (zwłaszcza gruntów) nie jest związana opłatą adiacencką lub rentą planistyczną (zmiana przeznaczenia działek w planie zagospodarowania przestrzennego, wzrost wartości w skutek uzbrojenia terenu lub podziału geodezyjnego).

Pamiętać należy, że opłaty w kancelarii notarialnej po podpisaniu aktu notarialnego pokrywa kupujący.  Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora opłat, który wyliczy uśrednione koszty transakcji notarialnej.

Top

Nasz biuletyn

Czy chcesz otrzymywać od PGN najnowsze informacje dotyczące nieruchomości? Jeśli tak, wystarczy zarejestrować się, wypełniając poniższy formularz. Z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili, klikając na link zamieszczony na końcu biuletynu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PGN, w celu korzystania z prowadzonej przez PGN biuletynu elektronicznego. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi biuletynu.

Odwiedziło nas

2228308

osób

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na nasz użytek. x